رتبه کشاورزی از سوی سامانه جامع هوشمند تشخیص صلاحیت عوامل نظام فنی و اجرایی کشور ( ساجات ) برای شرکتهای پیمانکاری و همچنین شرکتهای مشاور که در زمینه کشاورزی و فضای سبز فعالیت می‌کنند صادر می‌شود. در مقاله می‌کوشیم شما را با شرایط “اخذ رتبه کشاورزی” و همچنین نحوه “خرید رتبه کشاورزی” آشنا کنیم.

اخذ رتبه کشاورزی برای پیمانکاران

اخذ رتبه پیمانکاری در رشته کشاورزی برای آن دسته از پیمانکارانی امکان‌پذیر است که در زمینه‌های جنگل‌کاری،‌ اصلاح اراضی، مرتع‌داری تثبیت شن‌های روان (مالچ‌پاشی)، فضای سبز و… فعالیت می‌کنند. این پیمانکاران می‌توانند با تهیه مدارک مورد نیاز و طی مراحل قانونی نسبت به اخذ رتبه بندی کشاورزی اقدام نمایند.

شرکتهای پیمانکار در زمینه اخذ رتبه کشاورزی از پایه ۱ تا پایه ۵ رتبه بندی می‌شوند. یعنی شرکت پیمانکاری که دارای رتبه ۱ کشاورزی می‌باشد بالاترین امتیاز و پیمانکارانی که دارای رتبه ۵ کشاورزی می‌باشد دارای کمترین امتیاز هستند.

گرفتن رتبه کشاورزی برای مشاوران

اخذ رتبه مشاور در گروه کشاورزی برای مشاوران به چهار تخصص کلی تقسیم می‌شود. بنابراین شرکت های مشاور با توجه به نوع و زمینه فعالیت خود و کسب حداقل امتیاز لازم، می‌توانند نسبت به گرفتن رتبه بندی کشاورزی در یک یا چند تخصص اقدام نمایند.

شرکتهای مشاور در زمینه اخذ گرید کشاورزی از پایه ۱ تا پایه ۳ رتبه بندی می‌شوند. یعنی شرکت مشاوری که دارای رتبه ۱ کشاورزی می‌باشد بالاترین امتیاز و مشاورانی که دارای رتبه ۳ کشاورزی می‌باشد دارای کمترین امتیاز هستند.

خرید رتبه کشاورزی

اخذ رتبه بندی فرایندی زمان‌بر و گاها پیچیده می‌باشد. فرض کنیم یک شرکت کشاورزی که هنوز نسبت به اخذ گرید و یا ارتقاء رتبه اقدام نکرده، می‌خواهد در مناقصه‌ای دولتی که برای تثبیت شن‌های روان و کاهش آلودگی هوا در شهرهای جنوبی کشور برگزار می‌شود شرکت کند.

برای شرکت در مناقصه تنها یک هفته زمان دارد و روشن است که در درازای یک هفته نمی‌تواند رتبه کشاورزی بگیرد و یا نسبت به ارتقا گرید کشاورزی خود اقدام نماید!

آیا این شرکت باید از حضور در مناقصه چشم پوشی کند؟ پاسخ این پرسش خیر است 🙂

تنها راه حل این مشکل خرید شرکت کشاورزی رتبه دار می‌باشد.


برای ثبت شرکت ، اخذ گرید و یا خرید رتبه کشاوزی با کارشناسان ما تماس بگیرید.
مشاوره رایگان: ۸۸۸۸۰۵۰۳ – ۰۲۱


هنگام فروش شرکت رتبه دار صد در صد سهام آن طی ثبت آگهی تغییرات به نام خریدار می‌شود و متقاضی پس از خرید شرکت کشاورزی در واقع نسبت به خرید رتبه کشاورزی هم اقدام کرده و می‌تواند بدون فوت وقت در مناقصه مورد نظر خود شرکت کند.

خرید و فروش رتبه دارای مزایای دیگری هم می‌باشد که ذکر آن در این مقاله ضرورتی ندارد!

 

5 پاسخ

  1. سلام بنده دارای مدرک کارشناسی ارشد ( مهندسی منابع طبیعی شیلات هستم ) می خواستم بپرسم با سابقه شش سال بیمه در زمینه آب و فاضلاب آیا می توانم گرید کشاورزی بگیرم لطفا با شماره ۰۹۳۹۶۶۲۲۵۲۵ بنده را راهنمایی فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *