رتبه راه و ساختمان (رتبه ساختمان و ابنیه) از سوی سامانه جامع هوشمند تشخیص صلاحیت عوامل نظام فنی و اجرایی کشور ( ساجات ) برای شرکتهای پیمانکاری که در زمینه راه و ساختمان فعالیت می‌کنند صادر می‌شود. در این مقاله می‌کوشیم شما را با شرایط “اخذ رتبه راه و ساختمان” و همچنین نحوه “خرید رتبه راه و ساختمان” آشنا کنیم.

اخذ رتبه پیمانکاری راه و ساختمان (ابنیه)

اخذ رتبه پیمانکاری در رشته ساختمان و ابنیه برای آن دسته از پیمانکارانی امکان‌پذیر است که در زمینه‌ی ساخت ساختمان‌ها و ابنیه عمومی اعم از چوبی، آجری، سنگی، بتنی و فلزی، سازه‌های ساختمانی، محوطه‌های کوچک، دیوار کشی، اجرای پیاده‌روها و نظایر آن فعالیت می‌کنند. این پیمانکاران می‌توانند با تهیه مدارک مورد نیاز و طی مراحل قانونی نسبت به اخذ رتبه بندی ساختمان و ابنیه اقدام نمایند.

شرکتهای پیمانکار در زمینه اخذ رتبه راه و ساختمان از پایه ۱ تا پایه ۵ رتبه بندی می‌شوند. یعنی شرکت پیمانکاری که دارای رتبه ۱ راه و ساختمان می‌باشد بالاترین امتیاز و پیمانکارانی که دارای رتبه ۵ راه و ساختمان می‌باشد دارای کمترین امتیاز هستند.

خرید رتبه راه و ساختمان (ابنیه) برای پیمانکاران

اخذ رتبه بندی فرایندی زمان‌بر و گاها پیچیده می‌باشد. فرض کنیم یک شرکت فعال در زمینه راه و ساختمان (ابنیه) که هنوز نسبت به اخذ گرید و یا ارتقاء رتبه اقدام نکرده، می‌خواهد در مناقصه‌ای دولتی که برای آسفالت و ایجاد گارد ریل قسمتی از اتوبان تهران – قم برگزار می‌شود شرکت کند.

برای شرکت در مناقصه تنها یک هفته زمان دارد و روشن است که در درازای یک هفته نمی‌تواند رتبه ساختمان و ابنیه بگیرد و یا نسبت به ارتقا گرید راه و ساختمان خود اقدام نماید!

آیا این شرکت باید از حضور در مناقصه چشم پوشی کند؟ پاسخ این پرسش خیر است 🙂

تنها راه حل این مشکل خرید شرکت رتبه دار در زمینه راه ساختمان می‌باشد.


برای ثبت شرکت ، اخذ گرید و یا خرید رتبه راه و ساختمان با کارشناسان ما تماس بگیرید.
مشاوره رایگان: ۸۸۸۸۰۵۰۳ – ۰۲۱


هنگام فروش شرکت رتبه دار صد در صد سهام آن طی ثبت آگهی تغییرات به نام خریدار می‌شود و متقاضی پس از خرید شرکت راه و ساختمان در واقع نسبت به خرید رتبه راه و ساختمان (یا رتبه ساختمان و ابنیه) هم اقدام کرده و می‌تواند بدون فوت وقت در مناقصه مورد نظر خود شرکت کند.

خرید و فروش رتبه بندی و همچنین خرید و فروش شرکت ثبت شده دارای مزایای دیگری هم می‌باشد که ذکر آن در این مقاله ضرورتی ندارد!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *