ساجات یا به عبارتی “سامانه جامع هوشمند تشخیص صلاحیت عوامل نظام فنی و اجرایی” به عنوان بزرگ‌ترین سامانه اطلاعات پیمانکاران و مشاوران از اواخر سال ۱۳۸۸ از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور شروع به کار کرده و در این مدت توانسته اطلاعات مفیدی را جمع آوری کند.

هدف از تشکیل سامانه ساجات تشخیص صلاحیت شرکت ها ، حذف دلالان در زمینه اخذ رتبه بندی پیمانکاران و مشاوران ، شفاف ‌سازی فعالیت پیمانکاران و مشاوران، جلوگیری از کاغذ بازی‌های اضافی و تسریع مراحل اخذ رتبه پیمانکاری و گرفتن رتبه مشاور است.

چنانچه تصمیمی در زمینه تغییرات شرکت ها گرفته شود، به عنوان مثال: تغییر نام شرکت، تغییر نشانی شرکت، تغییرات در هیئت‌مدیره، سال مالی، تغییر سرمایه، تغییر دارندگان حق امضا و… باید درخواست تغییرات شرکت به اداره کل ثبت شرکتها ارائه شود، سپس روزنامه‌ی رسمی، تغییرات انجام شده را در سامانه‌ ساجات قرار داده و یا به اطلاع مسئولین مدیریت و برنامه‌ ریزی کشور برساند.

مراحل ثبت نام در سامانه ساجات

متقاضیان رتبه بندی شرکتهای پیمانکاری و رتبه بندی شرکتهای مشاوره برای اخذ رتبه ابتدا باید طبق مراحل زیر در سایت ساجات به نشانی sajat.mporg.ir ثبت نام کنند:

مزایای استفاده از سامانه ساجات

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *